Apple iPad News

Apple testuje iPada Pro z systemem iOS 9?

iPad Pro nadal pozostaje z sferze plotek i domysłów osób związanych z branżą technologiczną. Zdarzają się jednak sytuacje w których to deweloperzy odkrywają ukryte funkcje. Jedną z takich osób jest Steve Troughton-Smith, który znany jest z hackowania systemów od Apple.

W becie iOS 8 odkrył on możliwość dzielenia ekranu w iPadzie, która oficjalnie trafiła do iOS 9 i wspomnianego urządzenia. Teraz postanowił on „zmusić” system iOS 9 do pracy w wyższej rozdzielczości niż dotychczasowa, stosowana w ekranach iPadów.

Efekt jaki uzyskał był, dość, mocno zaskakujący. Klawiatura, dostępna w becie systemu iOS 9 dla iPada, dostosowuje się bowiem do wyższej rozdzielczości, możliwe więc, że również do ekranu o większym rozmiarze.

screen-shot-2015-06-15-at-11-33-00-a-m

screen-shot-2015-06-15-at-11-33-26-a-mKlawiatura w becie systemu iOS 9, dostosowana do wyższej rozdzielczości. Na zdjęciach można dostrzec dodatkowe klawisze.

Klawiatura zyskała również nowe, niedostępne na standardowej, klawisze. Na klawiaturze pojawiły się klawisze: caps lock, tab, klawisze odpowiedzialne za nawiasy klamrowe. A także, dodatkowy rząd znaków i symboli.

current-ios9-keyboardStandardowa klawiatura na iPadzie w systemie iOS 9.

Oczywiście, dostosowanie klawiatury do większych rozdzielczości nie świadczy, że Apple pracuje lub testuje iPada Pro. Ciekawością są natomiast dodatkowe klawisze, które nie są dostępne w klawiaturze na ekranie o standardowej rozdzielczości Retina.

Źródło: 9TO5Mac, Steve T-S – Twitter