Apple Apple TV

Apple TV oraz AirParrot

Apple TV

W moim domu pojawił się nowy sprzęt- „Apple TV”. Przez ponad tydzień testowania, mogę spokojnie stwierdzić, że jest to rzecz przydatna, ale nie dla każdego. Chciałbym również obalić kilka mitów związanych z Apple TV w Polsce.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie, które działa razem z telewizorem lub monitorem ze złączem HDMI. Wymogiem jest połączenie z Internetem, gdyż bez tego urządzenie traci wiele. Jego główne przeznaczenie to oglądanie filmów VOD(eng. video on demand – pol. wideo na żądanie), które można wybrać z bogatej biblioteki iTunes lub z YouTube, Vimeo. Jak wiemy, polskich filmów oraz filmów z napisami polskimi jest mało i ktoś ze słabą znajomością angielskiego będzie miał problem. Z czasem polska filmoteka będzie coraz to większa, ale na dzień dzisiejszy kupowanie Apple TV w Polsce w tym jednym celu jest bezsensowne…
…o ile nie posiadamy MacBook’a z najnowszej linii z możliwością wysyłania obrazu i dźwięku do telewizora przez Wi-Fi! Wtedy nasze możliwości rosną, bo możemy użyć dowolnego programu oraz filmu. Wtedy ta mała skrzynka nabiera na funkcjonalności, bo możemy używać telewizora jako dużego monitora! To samo możemy zrobić, jeżeli mamy iPhone 4S lub iPad 2/3.
Oprócz oglądania, Apple TV może służyć również do słuchania. Tutaj nie ma ograniczeń, gdyż każdy komputer oraz iUrządzenie ma możliwość wysyłania samego dźwięku. Dodatkowo, możemy połączyć Apple ID i cieszyć się zdjęciami z Photo Stream. Również usługa iTunes Match pokazuje tutaj swoją moc! Możemy słuchać całej biblioteki, bez połączenia z komputerem, wystarczy Internet. Wszystko kontroluje pilot dołączony do zestawu lub aplikacja Remote, która dostępna jest w iTunes na iOS.
Apple TV w Sklepie Apple. 

AirParrot

Co jeżeli posiadamy komputery starsze niż te wymagane do bezprzewodowego wysyłania obrazu? Kupować nowy komputer? Czy może użyć dobrego oprogramowania, takiego jak AirParrot.
Aplikacja ma tak naprawdę jedną ważną funkcję- wysłać obraz i dźwięk do Apple TV, mimo, że mamy starszy model komputera. Jakość oraz inne ważne opcje możemy dostosować w ustawieniach. Mamy możliwość wgrania dodatkowych sterowników, aby dodać dźwięk. Gdy testowałem aplikację, wszystko ustawiłem na szybkość i nie było źle. Niestety zdarzają się dość poważne przycinki na starszych MacBook’ach Pro oraz duże zapotrzebowanie na procesor. Jednak, jeżeli chcemy AirParrot’a używać do prezencji, przeglądania zdjęć lub jako duży monitor do codziennych czynności- jest to z pewnością jeden z najlepszych takich produktów w sieci.