Apple Mac MacBook Ogólne OS X OS X Podstawy Porady

Automatyczne włączanie Maka

Sys pref - big

 

Jeszcze do niedawna, dzień w dzień wstawałem rano, o tej samej godzinie i włączałem komputer aby pościć radio i posłuchać wiadomości. Odebrać maile i zerknąć co czeka na mnie dzisiejszego dnia. Robiłem to dzień w dzień – od poniedziałku do piątku. Ale zaraz zaraz… przecież można ta czynność zautomatyzować. Skoro codziennie, o tej samej godzinie wykonuje tą samą czynność włączania komputera to czemu nie miał by się on włączać sam ?

Jeśli podobnie jak Ja, odpalacie swojego kompa z rana aby zacząć pracować to przedstawię wam, w jaki sposób możecie to zautomatyzować. Nasz system pozwala na automatyczne włączanie lub wybudzenie komputera. Możemy go także wyłączyć, zresetować czy uśpić o zadanym czasie.

W tym celu udajemy się Preferencji Systemowych. Możemy je znaleźć w Doku lub kliknąć w lewym górnym rogu ekranu ikonkę Jabłka, z menu rozwijanego wybrać Preferencje systemowe… Otrzymamy takie oto okno:

sys_pref_screen

Następnie klikamy w ikonę Oszczędzanie energii, która została zaznaczona na zrzucie ekranowym. Po kliknięciu przejdziemy do kolejnego okna:

energy_saver

Tutaj klikamy, zaznaczony na obrazku, przycisk Harmonogram.

Zrzut_ekranu_2014-09-03_o_16_39_14

Z pod górnej belki okna wysunie się panel, w którym to właśnie ustawimy kiedy nasz komputer ma się włączyć i o jakiej godzinie. Na zaznaczonym, w czerwonej ramce menu, widzimy jakie mamy warianty do wyboru.

Jak więc sami widzicie, cała droga automatyzacji, sprowadza się zaledwie do kilku kliknięć i wszystko gotowe. Mam nadzieję, że przyda wam się taka, w brew pozorom, banalna funkcja jak automatyczne włączanie czy wyłączanie komputera.