Akcesoria Filmiki Hardware iPad iPhone

Ciśnieniomierz Withings Wireless Blood Pressure Monitor czyli jak łatwiej zadbać o zdrowie

O tym, że ciśnienie tętnicze krwi jest jednym z ważniejszych parametrów stanu naszego układu krwionośnego wie prawie każdy. Statystycznie wielu z nas może dotknąć problem nadciśnienia i chorób układu krążenia, choć i u osób zdrowych kontrola ciśnienia krwi jest ważna. Możemy sprawdzić czy jeszcze jedna kawa nam czasem nie zaszkodzi albo dowieść, że ogólny brak zapału do pracy jest wynikiem niskiego ciśnienia krwi 😉

Ciśnieniomierz Withings Wireless Blood Pressure Monitor

Podczas pomiarów (zwłaszcza u osób z problemami krążenia) ważna jest ich systematyczność.
Withings Wireless Blood Pressure Monitor może zdecydowanie ułatwić systematyczne pomiary ciśnienia tętniczego krwi oraz zbieranie i analizę danych.

Urządzenie wykonane jest bardzo solidnie z dobrych materiałów, jednocześnie nie jest zbyt ciężkie (600 gram). Zasilane jest 4 bateriami lub akumulatorkami AAA. Pomiar ciśnienia jest w pełni automatyczny i kontrolowany przez aplikację w iPhone (iPadzie).
Po jednorazowym sparowaniu nie musimy nic robić poza założeniem urządzenia na ramię zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie iPhona, wciśnięciem guzika na ciśnieniomierzu, „start” w aplikacji i spokojnym czekaniem na wynik.

Zrzut ekranu 2014-06-07 o 15.52.36
Po pomiarze możemy (nawet powinniśmy) dodać komentarz np. czy został on wykonany po wysiłku lub po kilku kawach. O zapis godziny i daty zadba sama aplikacja. W programie mamy dostęp do archiwalnych pomiarów i wykresów naszego ciśnienia.
Urządzenie ma stosowne certyfikaty dopuszczające je do użycia w Europie i poza nią, a pomiar jest bardzo dokładny (±3 mmHg lub 2% odczytu).

Jako ważną ciekawostkę należy dodać, że właśnie Withings Wireless Blood Pressure Monitor był pokazany jako jedno z urządzeń przed prezentacją aplikacji Health podczas WWDC 2014. Program Health znajdziemy już jesienią w iOS 8. Dzięki Health będziemy mogli w jednym miejscu przejrzeć nasze dane o aktywności fizycznej, zdrowiu itp.

Ciśnieniomierz Withings Wireless Blood Pressure Monitor

Dostarczył: iCorner.pl

Urządzenie w akcji możecie zobaczyć na filmie.