Akcesoria Hardware Pomysłowe Pomysłowe urządzenia

Cogito Classic – mądry zegarek w klasycznym stylu

Ponad miesiąc temu zaprezentowano Apple Watch. Zdecydowana większość stwierdzi, że to udany produkt, który zawojuje rynek „technologii ubieranej”. Jednak dopóki nie poznam kilku szczegółów (np. żywotności baterii), nie chcę planować jego zakupu.

Są też ludzie, którzy wolą klasyczne rozwiązanie – takie z prawdziwymi wskazówkiami i baterią, która wytrzymuje dłużej niż trzy dni. I tutaj jest miejsce dla mocnego gracza – Cogito Classic.

Zegarka używam już drugi miesiąc, więc mogę w pełni opisać wszystkie jego zalety, ale również kilka bolączek. Zacznę jednak od wyglądu – w końcu technologii „noszonej” jest to jeden z najważniejszych czynników.

Cogito CLassic

Tarczę zegarka wykonano ze szkła szafirowego, wokół którego znajduje się obręcz ze stali nierdzewnej. Za białymi wskazówkami ulokowano ekran, który domyślnie wyświetla godzinę. Urządzenie posiada 5 fizycznych przycisków: do regulacji zegara analogowego, funkcyjny (ma kolorową obręcz), dwa przyciski „stron” oraz podświetlenie. Recenzowany egzemplarz został wyposażony w gumowy pasek, który jest chyba najbardziej uniwersalny i wygodny. Jednak możemy również wybrać wersję skórzaną lub bransoletę.

cogito_classic

Serce czasomierza zasilają dwie baterie – jedna odpowiada za zegarek analogowy, druga za wyświetlacz i powiadomienia. Ogromną zaletą jest czas działania na baterii – 1 rok. W świecie smartwatchów to naprawdę świetny rezultat! Tym bardziej, że zegarek posiada Bluetooth 4.0 LE, powiadomienia dźwiękowe oraz – poprzez wibrację – ID dzwoniącego, budzik, wyświetlanie SMS-ów.

 

CogitoMuszę przyznać, że bardzo przyzwyczaiłem się do Cogito, niemniej są rzeczy, które mogłyby być lepsze. Mowa o aplikacji na iOS, która jest po prostu do bani. Wygląda jak sterownik do myszki na USB, a funkcjonalność… oh, wait! Aplikacja pozwala nam: nastawić budzik, zrobić zdjęcie, ustawić powiadomienia. Ponadto, co chwile ma problemy z nawiązaniem połączenia. Najgorzej było podczas zmiany iOS na „ósemkę” – zegarek całkowicie się wykrzaczył i przestał być używalny. Nie są to duże rzeczy, ale wkurzają.

Bardzo dziękuję firmie ALSTOR za udostępnienie zegarka do testów.
Cogito Classic i inne smart-rzeczy znajdziecie również w sieci iMad.