Apple Hardware Pomysłowe urządzenia

Czy Apple potrafi jeszcze zaskakiwać?

8.6.15 to data, która fanom Apple śni się już od kilku tygodni. Oczywiście, mnie także. Jednak, jak pokazuje najnowsza historia konferencji giganta z Cupertino, raczej nie możemy liczyć na niespodzianki. Właściwie, wszyscy spodziewają się stałych punktów programu i brak zaskoczeń.

Screen-Shot-2015-04-14-at-8.50.59-AM

– Z pewnością będą „nowe” iOS i OS X plus zapowiedź jakichś nowości dla Apple Watch. Nowe, wcale nie musi oznaczać szoku, a jedynie poprawę stabilności i bezpieczeństwa. Rzecz jasna, w ramach tego punktu będą HomeKity itp. „szaleństwa”, o których wiemy od jakiegoś czasu.
– Usługa „muzyczna” w abonamencie, która powieli jedynie istniejące już rozwiązania. Oczywiście, jest duża szansa, że będzie to najlepiej przygotowana oferta na rynku i użytkownicy iPhone’ów rzucą się na nią niczym wygłodniali Polacy na świeże truskawki w czerwcu.
– Zmienione zostaną warunki korzystania z iCloud, które wymusza konkurencja (dlatego tak ją lubię – znaczy, konkurencję Apple). Tu dobrym przykładem jest wprowadzona przez Google nowa usługa Zdjęcia. Daje to szansę na większą powierzchnie chmury Apple przy zachowaniu obecnych cen. Czyli – powiedzmy – za 1$, 200 GB danych.
– Kolejne kanały telewizyjne w Apple TV, które nie wniosą jednak żadnych zmian na skalę światową. I, nawet jeżeli będzie nowe urządzenie, to też w ramach odświeżania, a nie zrewolucjonizowania tej grupy hardware’u.
– Oczywiście, będzie podnoszenie wszystkich parametrów, czyli wydajność, długość pracy na baterii; mniejsze, lżejsze, twardsze i inne takie.

Reasumując. NUDY.

Jednak, gdy tak śniłem o 8.6.15, przyszedł mi do głowy jeden produkt, którym Apple zaskoczyłoby rynek. Byłby to „nowy” ODTWARZACZ MUZYKI z abonamentem na „usługi”.
Jego kształt to oplotkowany już wszerz i wzdłuż nowy pilot do Apple TV.

13188298995_892c8d00b0_b

13188586384_7414c70540_b

Jego słuchawki to bezprzewodowe Beatsy (jako opcja w zależności od wybranego abonamentu), kolory zaś – srebrny szary i złoty.

thumb_Zrzut ekranu 2015-06-04 o 9.50.20 AM_1024 thumb_Zrzut ekranu 2015-06-04 o 9.50.16 AM_1024 thumb_Zrzut ekranu 2015-06-04 o 9.50.25 AM_1024

Jego wnętrze to Bluetooth LE, LTE z wirtualną kartą SIM i jakiś procesor z koprocesorem ruchu (i – oczywiście – sensorami ruchu).

Jego funkcje (to są tylko opcje/pomysły, które mogą się wzajemnie wykluczać!!!):

 • muzyka na abonament (TV?)
 • współpraca z nowym AppleGAME/TV
 • sensory dla biegaczy
 • Siri do przyjmowania rozkazów
 • kamera 4K
 • modem LTE do Internetu
 • kontroler do gier
 • wstawione do stacjonarnej podstawki z I/O, przejmie funkcje obecnego Apple TV. W tym przypadku, iPhone lub Watch mógłby służyć jako pilot.

Będzie to urządzenie finansowane z abonamentu, więc (relatywnie) tanie i dające szansę na zmianę na nowszy model po wygaśnięciu umowy/jej przedłużeniu.
Abonament będzie na usługi muzyczne/wideo/TV od Apple i/lub lokalnych dostawców TV, oraz Internet od lokalnego dostawcy. 
Oczywiście, w tym małym urządzeniu, mogłoby pojawić się sto kolejnych funkcji, które Apple każe nam uznać za niezbędne do życia.

Tylko sobie fantazjuję, ale kto wie, może Apple potrafi jeszcze zaskakiwać?

Lokin

Źródło: Martin Hajek oraz Apple

PS No i logo WWDC 15 wygląda jak Apple TV, zmieniające się w coś mobilnego, małego (te odrywające się niewielkie kuleczki i kwadraciki). Ale mogą to być równie dobrze „osoby”, grające przez Internet w gry sieciowe na nowym Apple GAME TV.

 • AdamLokin

  Wykrakałem, te nudy. Diaboł mnie podkusił żeby się odezwać 😉