Apple News OS X Software

Dyski SSD firm trzecich otrzymają wsparcie dla funkcji TRIM

Jak informuje serwis 9TO5Mac w kodzie systemu OS X 10.11 El Capitan zaleziono zapis, który pozwoli włączyć funkcję TRIM dla dysków SSD firm trzecich.

Narzędzie o nazwie „Trimforce” ma pozwolić na włączenie funkcji TRIM w dyskach SSD firm trzecich. Apple informuje jednak, że nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu i użytkownik włącza funkcję TRIM na własne ryzyko.

TRIM to funkcja, która zarządza przestrzenią dysku SSD, informując jednocześnie system operacyjny, które obszary dysku są dostępne do zapisu. Brak funkcji TRIM może prowadzić do obniżenia sprawności dysku lub szybkości działania (zapisu).

trim_elcap-1

Obecnie Mac OS X obsługuje TRIM, wyłącznie dla dysków montowanych fabrycznie w komputerach Mac. Użytkownicy, którzy wymieniali fabrycznie montowane dyski HDD na SSD, musieli korzystać z aplikacji firm trzecich, które pozwalały na włączenie funkcji TRIM. Jedną z takich aplikacji jest TRIM Enabler.

„Trimforce” może pojawić w systemie OS X 10.10.4 (w kodzie beta nie znaleziono jednak informacji o tym narzędziu) a samo uaktualnienie powinno pojawić się jeszcze w tym miesiącu. Narzędzie jednak na pewno pojawi się wraz z premierą systemu OS X 10.11 El Capitan, już na jesieni tego roku!

Źródło: 9TO5Mac, MacRumors

  • iUNLOCKnow

    Premiera Steve Joba w październiku.
    Zobaczmy to razem!

    Wbijajcie tu:  http://quickapple.blogspot.com
    Na blogu jest link do wydarzenia, zapisujcie sie, zapełnijmy cala sale kinową!