Apple MacBook News

Europejskie modele 12-calowego MacBooka z uszkodzonymi obudowami

Do klientów zaczęły docierać pierwsze egzemplarze 12-calowego MacBooboka. Podobnie jak w przypadku zegarka Apple Watch, dostępność komputera jest bardzo ograniczona a czas oczekiwania na dostawę wynosi nawet 6 tygodni. Niestety niektóre komputery trafiły do użytkowników z uszkodzeniami obudowy.

Dellengate-1-1024x870-640x544

Jak donosi serwis Cult of Mac, pewna grupa konsumentów z Europy zauważyła, że komputer po wyjęciu z pudełka ma wgniecenia na tylnej części obudowy, uszkodzenia nie są na tyle poważne, że uniemożliwiają korzystanie z komputera, jednak za tę kwotę, każdy użytkownik chciałby komputer w nienaruszonym stanie.

dellengate2-1024x768-640x480

Po bliższych oględzinach można zauważyć, że przyczyną tych uszkodzeń jest europejska wersja ładowarki w jaką wyposażone są MacBooki sprzedawane w Europie. Według Cult of Mac uszkodzenia mogą powstać w trakcie transportu. Uszkodzenia nie występują w komputerach sprzedawanych w USA z powodu innego egzemplarza ładowarki.

dellengate3-1024x768-640x480

Źródło: Cult of Mac

  • lokinpl

    the_pamex serce by mi pękło

  • the_pamex

    lokinpl ta kreska jest widoczna tylko na zablokowanym ekranie, a o Bad pixelu juz zapomniałem. Byłem strasznie zniesmaczony. :/

  • SlawekJG

    @the_pamex lokinpl ja miałem bad pixela na iP6, na moje nieszczęście kupiłem telefon tuż po premierze w Polsce, czekałem dokładnie 4 tygodnie na wymianę (tylko ekranu oczywiście)