Apple iPad iPhone iPod

i-FlashDrive – recenzja

i-FlashDrive to nic innego jak pendrive, wyposażony w złącze 30-pinowe oraz przejściówkę, która pozwoli nam podłączyć go z urządzeniami wyposażonymi w złącze Lightning.

1514

Urządzenie zostało wykonane z błyszczącego plastiku, na obudowie znajdziemy informacje o pojemności naszego dysku – obecnie w sprzedaży dostępne są pojemności 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB.

1516

O stanie pracy urządzenia poinformują nas dwie diody, których światło delikatnie przebija się przez białą obudowę.

1513

Aby poprawnie korzystać z i-FlashDrive potrzebna jest dedykowana aplikacja, którą znajdziemy w App Store za darmo, zostaniemy o tym poinformowani przy podłączeniu pendrive’a do iUrządzenia. Aplikacja jest w języku polskim, aplikacja obsługuje Dropboxa.

IMG_0008

Niestety nie jest możliwe zapisywanie plików bezpośrednio z chmury na dysk, najpierw musimy zapisać pliki w naszym urządzeniu następnie dopiero przekopiować je na pendrive’a. Sama aplikacja daje nam możliwość importu plików z galerii zdjęć oraz schowka, ciekawą funkcją jest również tworzenie kopii zapasowej naszych kontaktów. W aplikacji możemy ustawić kod zabezpieczający, chroniący nasze dane przed innymi użytkownikami.

Aplikacja bez problemu poradzi sobie z odtwarzaniem plików muzycznych, zdjęć, dokumentów tekstowych – iWork, Microsoft Office – pliki możemy kopiować, przenosić, usuwać jak również wysyłać je przez maila oraz drukować za pomocą AirPrint

1512

i-FlashDrive to urządzenie przeznaczone dla osób, które potrzebują szybkiej wymiany plików z dowolnymi platformami – iOS, Android, OS X, Windows. Wymiary urządzenia to 25,9 x 9.0 x 52, 46 mm, waga 18 g. Bez problemu więc zmieści się ono w kieszeni spodni, marynarki czy torbie.

Przedział cenowy:
Wersja 8 GB – około 199 zł,
wersja 16 GB – około 399 zł,
wersja 32 GB – około 599 zł,
wersja 64 GB – około 999 zł.

Sprzęt do testów dostarczył iCorner.