Aplikacje iPad iPhone Pomysłowe aplikacje

iPhone lub iPad jako zewnętrzny monitor naszego Maca, dzięki Duet Display

Od kilku miesięcy korzystam z zewnętrznego monitora podpiętego do mojego MacBooka. Jeżeli nie macie miejsca na biurku na 20 lub 30-calowy ekran, jednak posiadacie iPada lub iPhone’a, to za pomocą aplikacji Duet Display, stworzycie dodatkowy, niewielki wyświetlacz. Rzeczony możecie wykorzystać na okienko komunikatora, skrzynkę mailową lub serwis społecznościowy.

IMG_0702

Aby wszystko działało, musicie zakupić aplikację na iOS (13,99 €) oraz pobrać darmowy odpowiednik na OS X, następnie – uruchomić wspomniane programy i podłączyć smartfon lub tablet do komputera Mac, za pomocą kabelka Lightning lub starego, 30-pinowego złącza.

Dodatkowy monitor podłączony do naszego Maca będzie działać zarówno w pionie, jak i poziomie. Aplikacja na OS X pozwoli nam dostosowywać rozdzielczość (wspiera rozdzielczość Retina), liczbę klatek na sekundę (30 lub 60) oraz oszczędzanie energii.

IMG_0701

Korzystałem z takiego rozwiązania przez ok. dwa tygodnie – z aplikacją nie było najmniejszego problemu. Po podpięciu kabelka Lightning (iPad – Mac), natychmiast mogłem „przeciągnąć” wybrane okienko i cieszyć się dodatkowym ekranem.

Oczywiście, takie rozwiązanie nigdy nie zastąpi monitora z prawdziwego zdarzenia. Jeżeli jednak zależy Wam na małym ekranie, w celu wykorzystania go do wyświetlania powiadomień, interakcji z Twittera czy poczty elektronicznej, Duet Display będzie nieocenioną pomocą.

IMG_0700

Aplikacja Duet Display na iOS została wyceniona na 15,99 $ (13,99 €), na OS X – dostępna jest za darmo pod tym linkiem.