Aplikacje Porady Software

Jak przesłać film na iPada – VLC

Jak przesłać film na iPada

Dla wielu użytkowników iPad jest przenośnym odtwarzaczem wideo. Z powodzeniem można zapisać na nim przynajmniej kilka filmów i zabrać je w długą podróż. Często pierwszym pytaniem osoby, która stała się szczęśliwym posiadaczem tabletu od Apple jest: „jak wrzucić film na iPada?” Sposobów jest kilka, ale lepiej wybrać najprostszy i najszybszy.

Od razu zaznaczam, że nie korzystam z systemowej aplikacji „Wideo”. Zapomniałem o jej istnieniu, bo nie chcę się denerwować. Przesyłanie filmów do tej aplikacji dalej pozostanie dla mnie zagadką. Na szczęście istnieją łatwiejsze sposoby na nagranie filmów na iPadzie.

Osobiście korzystam z odtwarzacza VLC, który działa na iPhonie i iPadzie. Można go pobrać za darmo z App Store. Z tą aplikacją możemy przesyłać filmy przy użyciu kabla, Wi-Fi lub przez Dropbox. Jeśli chodzi o odtwarzane formaty, to jeszcze nigdy nie miałem problemów. Możemy śmiało wysyłać pliki avi, rmvb, DivX, MKV i inne. VLC poradzi sobie ze wszystkim.

Link do VLC poniżej.

appstore

Transfer przez Wi-Fi

Najwygodniejszą metodą przesyłania filmów jest transfer przez Wi-Fi. Wystarczy, że nasz komputer i tablet są połączone z tą samą siecią bezprzewodową. Nie potrzebujemy żadnych kabli ani kart pamięci. Wszystko odbędzie się bezprzewodowo i zajmie około 5 minut.

2014-05-05 22.07.53

Jak przesłać film na iPada

 1. Uruchamiamy aplikację na tablecie i włączany funkcję Wi-Fi Upload.
 2. Na komputerze otwieramy dowolną przeglądarkę internetową i w polu wyszukiwania wpisujemy adres podawany przez VLC.
 3. Otwiera się strona przeznaczona do przesyłania filmów. Wystarczy, że przeciągniemy wybrane pliki wideo do okna przeglądarki i upuścimy. Wysyłanie rozpocznie się automatycznie i może potrwać kilka minut. Szybkość transferu zależy od parametrów naszej domowej sieci.
 4. Gdy pasek postępu dojdzie do końca ekranu możemy cieszyć się filmami na ekranie iPada.

 Transfer przez kabel i iTunes

Jak przesłać film na iPada

 1. Podłączamy iPada do komputera i uruchamiamy iTunes.
 2. W iTunes wybieramy nasze urządzenie i przechodzimy do zakładki „Programy”.
 3. Na liście „Udostępnianie plików” odnajdujemy aplikację VLC.
 4. Przeciągamy nasz film do okna „Dokumenty VLC”.
 5. Odłączamy kabelek i oglądamy film.

Jak przesłać film na iPada

 Transfer przez Dropbox

Jak przesłać film na iPada

Ta metoda zajmuje najwięcej czasu, ale czasami możemy być zmuszeni do skorzystania z takiego rozwiązania. Jej wadą jest to, że najpierw film jest wysyłany na serwer Dropboxa, a potem pobierany na nasz tablet. W zależności od szybkości internetu może to potrwać nawet kilka godzin.

 1. Wrzucamy interesujące nas filmy do folderu Dropbox na naszym komputerze i czekamy aż cały zostanie przesłany.
 2. Uruchamiamy VLC i wybieramy film znajdujący się na naszym koncie Dropbox.

Obsługa VLC jest bardzo prosta. Właśnie tego oczekuję od odtwarzacza wideo na iPadzie. Bez kabli, bez kart pamięci, kilka minut przesyłania przez domową sieć i wszystko działa. Moim zdaniem jest to obowiązkowa aplikacja na iPada. Darmowe VLC jest lepsze od nie jednej płatnej aplikacji.

 

 • Kuba

  Witam. Chciałem ściągnąć sobie na iPhona VLC ale nie moge go znaleźć w AppStore, a link na górze nigdzie mnie nie przekierowuje.

 • Michał Kozubski

  Najprawdopodobniej aplikacja została wycofana z App Store, obecnie najlepszą aplikacją (polecaną) do odtwarzania filmów na iOS jest Infuse (obecna wersja to 3) Osobiście używam i polecam 🙂