Akcesoria News Pomysłowe urządzenia

JBL Trip

Właśnie dostałem namiary na ciekawy głośniczek od JBL. Firmy, którą lubię i cenię za wcześniejsze dokonania w „kategoriach dźwiękowych”.

Dodatkowo sam osobiście jestem zainteresowany takim właśnie urządzeniem (głośnik dla kierowców), a to dlatego, że ostatnimi czasy coraz więcej rozmów odbieram w samochodzie.

Oczywiście używam podczas jazdy samochodem uchwytu do iPhone i trybu głośnomówiącego, który oferowany jest przez fona. Jednak z uwagi narzekania mojej szanownej małżonki na jakość dźwięku, który ona słyszy (inni nie narzekali) w swojej słuchawce podczas rozmowy ze mną, wypada mi chyba coś z tym zrobić.

Jest bardzo duża szansa, że JBL rozwiąże problem z jakością dźwięku.

Oczywiście jak tylko usłyszałem o tym nowym głośniczku skrobnąłem email do dystrybutora z prośbą o udostępnienie jednego egz. do testów. Jak już go dostanę w swoje łapki to będę Was na bierząco informował, co i jak.

Poniżej zamieszczam informację prasową producenta.

Polecam zaznajomić się z jej treścią, może i Was zainteresuje ten głośnik.

Lokin

JBL Trip in Car1552_x1

Informacja prasowa

9 listopada 2015

JBL Trip

JBL Trip to przenośny zestaw głośnomówiący z technologią Bluetooth, który można przymocować do osłony przeciwsłonecznej w samochodzie. Doskonałe brzmienie i prostota montażu!

Z głośnikiem JBL Trip – przenośnym zestawem głośnomówiącym z Bluetooth – można jechać bezpiecznie i inteligentnie. Kierowcy muszą uważać na liczne ograniczenia związane z używaniem smartfonów w samochodzie, a JBL Trip zaprojektowano z myślą o bezpieczeństwie jazdy i użytkowania telefonu w drodze. Dzięki unikalnej technologii tłumienia zakłóceń firmy HARMAN połączenia telefoniczne są krystalicznie czyste, nawet przy otwartej szybie, kiedy wieje wiatr. Rozmówca po drugiej stronie nie słyszy szumu wiatru, który wewnątrz kabiny jest dość głośny. Funkcje nawigacji oraz aplikacje ADAS, takie jak iONRoad, pozwalają bezprzewodowo wysyłać komunikaty ostrzegawcze za pośrednictwem Bluetooth; jednocześnie kierowca może komfortowo słuchać wiadomości czy informacji o ruchu drogowym w radiu.

Jako że rozmowy często trwają nawet po zaparkowaniu samochodu, głośnik Trip można w prosty sposób wyjąć z samochodu i przenosić na zewnątrz. Można go szybko zamocować na osłonie w wypożyczanym samochodzie lub zabrać do pokoju hotelowego, kuchni czy biura, aby tam z niego korzystać. Oparty na dziedzictwie technologicznym JBL, jest tak komfortowy jak głośniki Bluetooth i potrafi odtwarzać muzykę przez 8 godzin bez ładowania.

Nie jest wymagana żadna specjalna instalacja, można go używać swobodnie w każdym samochodzie. Bardzo pojemny akumulator zapewnia nawet 8 godzin muzyki, 20 godzin rozmów i 800 godzin w trybie czuwania bezprzewodowego. Współpracuje z technologiami Siri i Google Now za pośrednictwem smartfona z Bluetooth. Ponadto jest odporny na wysokie i niskie temperatury. Doskonałe rozwiązanie dla każdego kierowcy!

W zestawie

JBL Trip

Przewód micro-USB

Arkusz informacji o produkcie

Przewodnik szybkiego startu

Specyfikacja techniczna

Przetwornik: 1 x 40 mm

Moc znamionowa: 3,2 W

Pasmo przenoszenia: 160 Hz – 20 kHz

Stosunek sygnału do szumu: > 80 dB

Bateria: Litowo-polimerowa (3,8 V, 1200 mAh)

Czas odtwarzania muzyki: do 8 godzin (różni się w zależności od ustawień głośności i treści audio)

Czas rozmów telefonicznych: do 20 godzin

Tryb czuwania: do 800 godzin

Złącza: Micro-USB

Wersja Bluetooth: 3.0

Wsparcie dla: A2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6, HSP V1.2

Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 134 mm x 64 mm x 34 mm

Masa: 230 g

Źródło: www.jbl.com.pl