Aplikacje iOS iPhone

Kocha, lubi, szanuje. Wersja iPhone

Całkiem niedawno złożyłem obietnicę, że przy okazji naskrobię listę moich ulubionych aplikacji na iPhone‚a. Niniejszym to czynię. Zrobię to jednak trochę inaczej niż w przypadku prezentacji ulubionych aplikacji na Maka.
Tym razem postanowiłem zagonić do roboty samego iPhone’a. W końcu za coś mu płacę, więc niech oblicza statystyki i zeznaje, co i jak.
Oczywiście będzie to pewne uproszczenie, bo iPhone to bezduszna maszyna i pokaże jedynie statystykę najbardziej „prądożernych” (często używanych?) aplikacji z ostatnich 7 dni.
Jak wiadomo, „często” (prądożerczych?) wcale nie musi oznaczać: „używanych z przyjemnością”. Ale nie martwcie się, listę stworzoną przez iPhone’a okraszę odpowiednim komentarzem.

IMG_0555

1. Tweetbot – tu chyba nic tłumaczyć nie trzeba. Jestem uzależniony od niego. KOCHAM.
2. Safari – to zdecydowanie nie jest mój ukochany program, mimo że wylądował na II pozycji. Jest to narzędzie, z którego często muszę korzystać. Nic ponadto. SZANUJEMY się. Dawno temu próbowałem innych przeglądarek – nie mają szans.
3. nd
4. Pages – podobnie jak Safari. Dodam, że jego wysoka pozycja w statystykach wynika z faktu, iż w ostatnich dniach walczyłem z wyzwaniem, jakim było stworzenie gazety w formacie PDF przy użyciu iPhone’a. Pełny SZACUNECZEK dla Pages. Dał radę! Więcej informacji o tym wyzwaniu, znajdziecie tu: GAZETA.
5. iA Writer – Większość tekstów powstaje właśnie za jego pomocą. Mój kciuk go KOCHA, ja – też.
6. Slack – tu powtarza się historia z Safari/Pages. Może, gdyby jeszcze ktoś chciał częściej ze mną pogadać, to pewnie bym pokochał. Tak pozostajemy w dobrych stosunkach, nic ponadto. (chłopaki poprawcie się!)
7. Wunderlist – LUBIMY się, nawet bardzo, bo wpisuję tam moje małe marzenia, które może ktoś, kiedyś spełni 🙂
8. MacHash – to moje UKOCHANE źródło wiedzy o nowościach z Makowego świata. Jeżeli ogarniacie język ogólny (angielski) i chcecie wiedzieć „pierwsi”, jest to pozycja obowiązkowa. Zawsze znajdziecie tam coś do czytania lub oglądania.
9. Tłumacz (Google) – tylko narządzie, ale bez niego nie wyobrażam sobie życia. LUBIMY się bardzo.
10. Fantastical – jedyny i najmojszy. Nie wyobrażam sobie innego kalendarza na moim iPhone’ie. KOCHAM.
11. Clear – prywatnie i służbowo nie do zastąpienia. Prostota, którą się KOCHA. Jedyne, czego mu brak, to możliwość pracy zespołowej, którą ogarnia mi Wunderlist.
12. Over – napisy na zdjęciach to on. Super hiper łatwo i przyjemnie. KOCHAM.
13. Enlight – KOCHAM – TU trochę więcej o nim.

Lokin

IMG_0554

Źródło: tapeta w iPhone: idownloadblog