Aplikacje Hardware iPhone Ogólne Software

Koprocesor M7, co daje i czym naprawdę jest?

Wraz z premierą iPhone 5S oraz iPad‚a Air, została wprowadzona kolejna zmiana. Niby mała, ale już pozytywnie oceniana. Mowa tu o koprocesorze M7.

performance_m7_hero

Apple przedstawiło nowy hardware, jako ulepszenie dla wbudowanych już funkcji iUrządzeń typu: akcelerometr, żyroskop oraz kompas. Teraz mają zużywać o wiele mniej energii i wydłużyć pracę na baterii iPhone. Mało tego, nowy koprocesor „widzi”, gdy się poruszamy- dobrym przykładem jest to, że gdy jedziemy samochodem- telefon przestanie szukać sieci i zmniejszy apetyt na baterię. Również, gdy wyjdziemy z samochodu – nawigacja przejdzie w tryb „pieszego”. Niby małe szczegóły, a ucieszą nawet mało wymagającego użytkownika. Dodatkowo M7, cały czas mierzy naszą aktywność(dokładnie ruchy iPhone/iPad) i to w tle. Jest to o tyle rewolucyjne, że funkcja ta nie powinna mieć dużego wpływu na zużycie energii. Na wcześniejszych urządzeniach są pewne alternatywy, typu Moves, jednak dużą wadą jest to, że żywotność baterii ograniczona jest do pół dnia. Razem z premierą, pokazana została aplikacja dedykowana – Nike Move. Sprawa ma się bardzo podobnie jak w Nike+Fuelband.

M7

Oprócz tego inni deweloperzy, również zaczynają używać nowości w iUrządzeniach. Ostatnio RunKeeper włączył swoje wsparcie dla M7. Jak Apple prezentowało- nowy koprocesor ma dać nową erę dla aplikacji monitorujących aktywność. Na razie czekamy…

  • Rafał Gruszka

    Świetna sprawa, wyjdzie Iphone z większym ekranem niż 5/5s to przetestuje to z przyjemnością.