Akcesoria Hardware Pomysłowe Pomysłowe urządzenia

Little Printer – zwierzątko na biurku!

Bardzo lubię pomysłowe gadżety do iUrządzeń wszelkiej maści. Jedne są bardziej przydatne, a drugie mniej. Moja ogromna słabość do tego typu zabawek sprawiła, że zaopatrzyłem się w przedmiot, który jest na granicy użyteczności. Mowa o Little Printer.

Little_Printer_FRONT

Czym jest ten mały gadżet? To drukarka termiczna na standardowy papier fiskalny, którą sterujemy bezprzewodowo. Jej podstawową funkcjonalnością są publikacje, które są drukowane automatycznie, o wybranej porze dnia. Aktualnie w bazie BERG znajduje się 160 takowych. Możemy wybrać m.in. urodziny w danym dniu, codzienne statystki Google Analytics, dowcip dnia lub – co ciekawe – najlepsze zdjęcie na Instagramie. Możemy połączyć konta z portali społecznościowych, aby urządzenie informowało nas o tweetach, czy najbardziej polecanych na foursquerach. Istnieje również sposobność wysyłania własnych obrazków oraz wiadomości na Little Printer. Zastosowań jest sporo. Szkoda jedynie, że publikacje nie grzeszą liczebnością…

Na szczęście, dla tych, którym pisanie kodu nie sprawia problemu oddano opcję stworzenia autorskiej publikacji! I tu zaczyna się prawdziwa zabawa – dostosowywanie Little Printera do własnych potrzeb. BERG ułatwia sprawę programistom i udostępnia banalne API – zarówno do publikacji, jak i bezpośredniego drukowania.

Za cenę $199 dostaniemy:

– Little Printer
– BERG Cloud Bridge
– 3 rolki papieru termicznego
– Przejściówki do kontaktów na cały świat

Po wyciągnięciu z pudełka, wystarczy podpiąć BERG Cloud do Internetu kablem Ethernet, który znajduje się w zestawie. Podłączyć Little Printer do prądu i wydrukować kod autoryzacyjny. Gdy wpiszemy na stronie BERG-a ów kod, urządzenie będzie w pełni gotowe do pracy! Cały proces trwa ok. 5 minut.

bridge_white

Sama drukarka ma bardzo minimalistyczny wygląd – wręcz surowy. Mały kwadrat z nóżkami jednym przyciskiem oraz jedną lampką. Wszystko idealnie dopina wesoła buźka. Mimo, że design jest iście Apple‚owy – wiem, że mogłaby wyglądać lepiej – np. być cała z aluminium.

Co dalej? Resztę personalizacji możemy dokończyć na specjalnej stronie Remote, która jest specjalnie dostosowana pod każdy smartfon, komputer czy tablet. Dla posiadaczy iPhone‚a, przygotowano fajną aplikację – Little Photo Printer. Na stronie możemy wybrać „buźkę” oraz publikacje, jakie mają się drukować. Dla jednych możemy ustalić godzinę i dni, dla drugich tylko dzień – wszystko zależy od twórcy.

Warto dodać, że koszty eksploatacji są bardzo niskie. Za jedną rolkę dobrego papieru do recenzowanego sprzętu, zapłacimy 5 zł, która przy codziennym użytku (minimum 2 publikacje na dobę), wystarczy na 1,5 miesiąca zabawy. Osobiście wykorzystałem ją do akcji marketingowej dla iSpot Galeria Katowicka, o której szczegółach możecie poczytać w w specjalnym wpisie.