Apple Ciekawostki iOS iPad iPhone iPod News Software Wydarzenia

Mniejsze zainteresowanie systemem iOS 8 niż poprzednimi wersjami

Od momentu wydania systemu iOS 8 przez Apple upłynęło 2,5 tygodnia, stopień przyjęcia systemu nie przekroczył 50%

app-store-ios-8-marketshare

W stosunku do danych opublikowanych 21. września, stopień przyjęcia systemu wzrósł „tylko” o jeden procent i wynosi 47% – dane podane przez Apple. Najwyraźniej użytkownicy starszych urządzeń nie chcą aktualizować swoich urządzeń do najnowszej wersji systemu, może to być spowodowane licznymi błędami jak również wolniejszą pracą urządzeń pod kontrolą iOS 8 w porównaniu do iOS 7, mam tutaj na myśli użytkowników iPhone‚ów 4s oraz iPadów 3. generacji.

Źródło: 9TO5Mac

 • Filthy_Criminal

  Szczerze powiem, że jakoś mnie to nie dziwi… Co prawda twierdzenie, że Apple się kończy jest grupo przesadzone to nie potrafię oprzeć się wrażeniu, że się niekiepsko opierdzielają tam w Cupertino. Nie ma kto ich za mordę złapać

 • Jacek

  „Kilka’ osób ma też iPhone 4, na którym iOS7 w miarę działa, a ósmy już nie ruszy.

 • Filthy_Criminal

  No pod tym względem to to posunięcie Apple jest bardzo dobre. Ja osobiście wściekam się na iOS8 na moim iPadzie 3gen – bo generalnie zabiło mi to tablet! Z nowym systemem iPad jest tak wolny, że można się pociąć w paski !!

 • balbina

  zgadzam się kolego z tym opierdzielaniem… 🙂 ale nie do końca rozumiem dlaczego narzekasz na iPada, bo tez mam chyba 3gen (retina z lightning) i działa lepiej niż na iOS 7.

 • Filthy_Criminal

  Już wyjaśniam skąd moja irytacja.
  Po pierwsze, jeśli masz iPada z retiną i złączem lightning to jest to już 4gen, która wyszła około 6 miesięcy po iPadzie 3gen (ten, którego ja mam z 30 pin dock). Twoja wersja ma mocniejszy procesor (A6X – 1,4 GHz) oraz zdecydowanie mocniejszą kartę graficzną – przez co nie odczuwasz problemu spowolnienia urządzenia.
  U mnie niestety w porównaniu z iOS7 działa to zdecydowanie wolniej. Moja opinia na ten temat jest poparta naocznym dowodem w domu. Żona jak ostatnio korzystała z urządzenia stwierdziła, a jest to osoba, która cały czas używa tegoż właśnie iPada, że działa tragicznie wolno i nie da się na tym normalnie pracować – jak miało to miejsce poprzednio. Lagi są odczuwalne gołym okiem, przejścia między Springboardem a multitaskiem trwają około 3-4 sekundy i ewidentnie klatkują – a nie do takiego standardu przyzwyczaiło nas Apple. Reakcja na wciskanie Home button to samo – lag…
  Tak więc, moim zdaniem, jest to problem wygenerowany przez Apple brakiem optymalizacji systemu, lub co gorsza, chcą w taki sposób powiedzieć użytkownikowi, że jego sprzęt nadaje się do wymiany, z czym osobiście się nie zgadzam bo to nadal sprawne urządzenie tyle tylko, że nie na iOS8.