Akcesoria Hardware iPhone Pomysłowe urządzenia

Mophie Space Pack – kosmiczna moc dla iPhone’a

\"mophie_Full-Logo_300x80\"

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie czy nie ale moim zdaniem dzisiejsze smartfony mają dość przykrą przypadłość jaką jest bardzo szybko rozładowująca się bateria. Kiedy chcemy swobodnie korzystać ze wszystkich funkcji jakie mamy dostępne w naszych smartfonach to bateria znika w mgnieniu oka. Wiem, bo sam mam podobny problem z moim iPhonem. Jestem w stanie wykończyć baterię w kilka godzin. Internet, muzyka, YouTube, Twitter, mail, jeszcze jakaś gierka do tego i okazuje się, że 100% baterii to historia… U mnie jest jeszcze jedna bolączka – mój iPhone ma tylko 16GB pamięci, a przy tak szybko rozrastającej się bazie muzyki, zdjęć czy aplikacji miejsca na inne treści brakuje u mnie notorycznie.

Jeszcze całkiem niedawno zastanawiałbym się nad zakupem power bank’u i jakiegoś dodatkowego dysku, który mogę połączyć z telefonem (coś takiego jak opisałem tu). Niestety wygoda takiego rozwiązania, pomimo tego, że praktycznie zawsze mam ze sobą plecak, jest co najmniej dyskusyjna. Świetnym byłoby rozwiązanie, które łączy obie te rzeczy. I właśnie tu pojawia się wspomniana w tytule kosmiczna moc dla mojego smartfona. Mophie Space Pack !
Tak – to połączenie obudowy, baterii i dodatkowej pamięci masowej dla naszego iPhone’a.

Wielu z użytkowników słuchawek od Apple zapewne zna Mophie, a i pewnie niektórzy korzystają z tego rozwiązania. Mnie osobiście nigdy wcześniej nie było to potrzebne, bo myślałem, że na tyle co używam telefonu to baterii wystarczy do wieczora. Niestety, nic bardziej mylnego. Na całe szczęście w ręce wpadł mi Mophie Space Pack z 16GB dyskiem, którego od razu zamontowałem na telefon i zacząłem testowanie.

Tradycyjnie już, bateria składa się z dwóch części nakładanych na telefon. Na tyle obudowy producent umieścił przełącznik, który pozwala na ładowanie naszego telefonu w momencie, kiedy tego będziemy potrzebowali. Znajdziemy tu również cztery diody sygnalizujące poziom naładowania baterii oraz przycisk, który w starszych modelach służył tylko do sprawdzenia poziomu naładowania Mophie. Tutaj, w Space Pack, ten guziczek ma jeszcze jedną funkcję ale o tym za chwilkę. Standardowo już do zestawu dołączony jest kabelek do ładowania oraz przedłużka do słuchawek.

Przy pierwszym podłączeniu Space Packa, na ekranie mojego telefonu pojawił się komunikat, że nie mam jeszcze zainstalowanej aplikacji do obsługi wbudowanej w Mophiego dodatkowej pamięci.

\"Space\"

Bardzo fajnie pomyślane, montujesz baterię i od razu pobierasz program do obsługi dysku – full service ! Po instalacji aplikacji uruchamiamy ją i tu dochodzimy do nowej funkcji przycisku z tylnej części obudowy. Aplikacja poprosi nas abyśmy go wcisnęli żeby można było „podpiąć” wbudowany w Space Packa dysk. Naciskamy i gotowe. Aplikacja sama w sobie jest bardzo ładnie przygotowana, schludna, przejrzysta, czytelna. Ekran domowy aplikacji podzielony został na cztery części. Pierwsza z nich to pole wyszukiwarki, gdzie wpisujemy szukaną frazę i otrzymujemy rezultat lub też nie, bo trzeba pamiętać, że wyszukiwanie odbywać się będzie w obrębie pamięci z Mophie Space Pack. Druga sekcja to spłaszczone, okrągłe ikony odpowiednio przyporządkowane do: zdjęć, wideo, muzyki, dokumentów, inne pliki, wszystkie pliki. Poszczególnych elementów nie trzeba raczej opisywać, dodam tylko, że po przejściu do „All files” (wszystkie pliki) otrzymamy widok klasycznego managera plików. Widać tutaj jakie mamy katalogi i luźne pliki wgrane do Space Packa. Trzecia sekcja to pliki ostatnio przez nas otwierane, natomiast w czwartej mamy pasek informacyjny. Na nim widzimy ile miejsca nam pozostało na dysku i jaki jest stan naładowania naszego zewnętrznego akumulatora. Całość bardzo przypadła mi do gustu, bo jak już napisałem jest prosta i czytelna.

\"397x536_wysiwyg-spacepack-sp-ip5-front-home-screen-022014\"
Aplikacja umożliwia nam automatyczne synchronizowanie zdjęć z rolki aparatu do pamięci Space Packa, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla osób posiadających duże biblioteki zdjęć. Muzykę i wideo tradycyjnie wgrywamy z naszego komputera. Nie jest to trudne bo wystarczy, że podłączymy obudowę kabelkiem mini USB (np. tym z zestawu) do komputera a pojawi nam się ona jako pamięć wymienna. Analogicznie do nagrywania rzeczy na pendrive’a, kopiujemy muzykę, wideo i dokumenty na Space Packa. Zaznaczę tylko, iż wideo nakręcone naszym urządzeniem można dodać do naszego zewnętrznego dysku bezpośrednio z telefonu, do tego nie trzeba kopiować go na komputer i przez kabel do Space Packa.

\"480x340_wysiwyg-spacepack-sp-ip5-3qtr-laying-021814\"

Sama bateria zewnętrzna była w stanie naładować mojego iPhone’a do 100% i zostało na jeszcze jedno, drobne doładowanie. Jak podaje producent na swojej stronie – 8h dodatkowych rozmów, 10h odtwarzania wideo i aż 40h dodatkowego odtwarzania muzyki.

\"Zrzut

\"Zrzut

Jak dla mnie są to wystarczające argumenty za tym aby wyposażyć się w taki dodatek. Całość wykonana jest na wysokim poziomie, przy użyciu bardzo dobrej jakości materiałów. Wszystko spasowane idealnie do naszej słuchawki, nic nie odstaje i nie trzeszczy podczas użytkowania. W zależności od potrzeb mamy do wyboru pojemności od 16GB do 64GB – \"Zrzuttak więc każdy powinien znaleźć odpowiedniego Space Packa dla siebie. Zastanawiacie się zapewne ile trzeba przeznaczyć na taki sprzęt ? Ceny Mophie Space Pack zaczynają się średnio od około 599 zł za pojemność 16GB do około 999 zł za największą czyli 64GB.

Serdeczne podziękowania za udostępnienie sprzętu należą się firmie iCorner, natomiast informacja dla tych, którzy zainteresowani są samym produktem – duża gama akcesoriów Mophie dostępna jest w salonach iMad.pl

  • Aleksander

    a może lepiej wybrać porządny telefon z andoridem niż ultra drogiego iphone do ktorego trzeba dokupic dodatkową baterie xD

  • Filthy_Criminal

    Po pierwsze, zdefiniuj proszę pojęcie „porządny telefon z androidem”. Po drugie, większość flagowców od konkurencji jest w podobnej cenie co iPhone. Po trzecie, flagowce konkurencji, to też mocne maszyny a co za tym idzie potrzebują prądu tak samo jak i mój telefon.
    Mophie produkuje również zewnętrzne obudowy z bateriami do takich „porządnych telefonów z androidem” jak Samsung S5, S4 oraz S III. Tak więc jak sam widzisz to nie tylko fanaberia Applowców.