Apple Apple TV Ciekawostki iPad iPhone Mac MacBook News

Nowe produkty od Apple jeszcze w tym roku według analityka Ming Chi Kuo

Analityk KGI Securities – Ming Chi Kuo twierdzi, że Apple jeszcze w tym roku pokaże nam 12-calowego MacBooka Air z ekranem Retina, tani model iMaca, dwa różne modele iPhone‚a oraz urządzenie naręczne (iWatch?) o różnych wielkościach ekranu. 

O 12-calowym MacBooku z ekranem Retina analityk wspominał już w tamtym roku, komputer ma być cieńszy od obecnie dostępnych modeli, ma również posiadać gładzik pozbawiony mechanicznego przycisku. Tańszy model iMaca ma za zadanie konkurować z komputerami takich firm jak HP czy Lenovo oraz zwiększyć sprzedaż na rynku Azjatyckim.

Według analityka, Apple w tym roku wprowadzi do sprzedaży iPhone’a 6 w dwóch wariantach – 4,7″ oraz 5,5″ mniejszy ekran ma posiadać rozdzielczość 1334×750, większy zaś 1920×1080 pikseli, większy model ma być zabezpieczony szkłem szafirowym. Model 4,7-calowy ma pojawić się w sprzedaży we wrześniu, większy model pod koniec roku.

13753474273_cdd1295a8c_b

 

Urządzenie naręczne ma pojawić się w sprzedaży na przełomie trzeciego i czwartego kwartału, urządzenie ma posiadać czujniki biometryczne i będzie mogło komunikować się z iPhonem, iPadem oraz komputerami Mac. iWatch ma pojawić się w dwóch wersjach z ekranem AMOLED o przekątnej 1,3 i 1,5 cala. Urządzenia zdaniem Kuo mają być dostępne w różnych wariantach wykończenia, a cena najdroższego modelu ma wynosić około 1000 dolarów!

W tym roku mamy ujrzeć również iPada Air oraz iPada mini z wyświetlaczem Retina, obydwa modele mają być wyposażone w procesor Apple A8 oraz czytnik linii papilarnych – TouchID. Pod koniec tego roku powinniśmy ujrzeć również nowe Apple TV.

Źródło: MacRumors, 9To5Mac