Akcesoria Aktualizacje Aplikacje Apple Hardware iCloud iOS iPad iPhone iPod Jabłecznik Mac MacBook Ogólne OS X Software Wydarzenia

Co nowego od Apple? Podsumowanie konferencji.

apple-event

 

No i po konferencji. Dziękujemy bardzo za to, że byliście z nami. Ci, którzy nie mieli takiej okazji, zapraszamy do iTunes już jutro! Apple tym razem pokazało pazury i zaczeli z grubej rury. Darmowe oprogramowanie, nowe MacBooki Pro z Retiną, Mac Pro, aż w końcu iPady Mini z Retiną oraz ipady Air. Zapraszamy do podsumowania w pigułce!

Darmowe oprogramowanie

OS X Maverics

Na pierwszy rzut poszedł nowy system OS X Maverics. Jest całkowicie za darmo, a kompatybilność sięga jeszcze roku 2007. System oferuje bardzo dużo udogodnień, o który na pewno napiszy już niebawem! Z szybkich informacji to nowy OS X jest o wiele lepiej zoptymalizowany i powinien działać szybciej na starszych maszynach. Również bateria powinna na tym zyskać. Wersja końcowa dostępna dla wszystkich już dziś! Pobierajcie szybko, bo zmienią jeszcze zdanie :~D

iWork

Oprócz tego, Apple odświeżyło iWork’a oraz iLife’a. Znowu- totalnie za darmo dla wszystkich nowych użytkowników Mac. Nowości jest wiele- nowy desgin, ikonki i funkcjonalność. W iWork’u dodali między innymi dzielenie się dokumentami po iCloud w czasie rzeczywistym(taką funkcjonalność dawał Google Docs). Gdy tylko będzie okazja, również napiszemy więcej o tym oprogramowaniu.

iPad Air

Podczas konferencji został zaprezentowany iPad 5 generacji. Jego nazwa została zmieniona na iPad Air, a to za sprawą zredukowanej o 28% wagi (469g) i zmniejszonej o 20% grubości (7.5mm). Zgodnie z przewidywaniami boczne ramki zostały zwężone, a nowa konstrukcja przypomina iPad’a mini. Przekątną oraz rozdzielczość ekranu pozostawiono bez zmian.

iPad Air

Sercem iPad’a Air jest 64 bitowy procesor A7, który ma zapewnić dwa razy lepsze osiągi CPU i grafiki niż poprzednia generacja. Wyposażono go również w kamerę HD do rozmów FaceTime, która lepiej poradzi sobie w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. W nowym modelu zastosowano także dwie anteny WiFi wspierające technologię MIMO i dodano wsparcie dla kolejnych operatorów LTE.

iPad mini

iPad mini otrzymał ekran Retina o rozdzielczości znanej z większych iPad’ów (2048×1536). Na 7,9 calowym ekranie oznacza to jeszcze większą gęstość pikseli. Bardzo istotny jest fakt, iż druga generacja iPad’a mini została również wyposażona w procesor A7, dzięki czemu nie ustępuje on osiągami swojemu większemu bratu. Także i w tym przypadku ulepszono frontową kamerę i usprawniono łączność bezprzewodową, stosując identyczne rozwiązania jak w iPad Air.

ipad Mini

Oba urządzenia dalej zapewniają 10 godzin nieprzerwanej pracy i są dostępne w kolorze biało-srebrnym oraz czarno-szarym (space gray).

Ciekawostką i zaskoczeniem jest pozostający dalej w ofercie iPad 2. Dobrą informacją jest również to, że iPad mini pierwszej generacji pozostanie w sprzedaży, a jego cena będzie obniżona.

 MacBook Pro Retina

MacBook Pro Retina

Kolejną nowością sprzętową jest trochę niespodziewany MacBook Pro. Dostał on lepsze wnętrze mówiąc szczerze oraz nowe złącze thunderbolt 2. W środku:
– nowy typ dysków SSD – jeszcze szybciej niż było
– Nowe procesory i RAM
– Grafika Iris Pro(w 13- 5100, a w 15- 5200).

O Mac Pro napisał już Sebastian.