Apple iPad News

Nowości w iOS 9 dla iPada

iPad, który zrewolucjonizował erę „post PC” i pojęcie tablet jest już na rynku 5 lat wkrótce jego użytkownicy mogą doczekać się funkcji, które ich zdaniem są niezbędne do pracy a tablety konkurencji oferują je od dawna. Mowa oczywiście o wielu kontach użytkowników oraz możliwości wyświetlania dwóch aplikacji jednocześnie na ekranie tabletu.

Deweloper Stephen Troughton-Smith w ubiegłym roku odkrył funkcję w systemie iOS 8, która miała pozwalać na możliwość wyświetlania dwóch aplikacji na jednym ekranie, funkcja jednak ta była nie dopracowana i ostatecznie nie pojawi się w oficjalnej wersji systemu iOS 8. Według serwisu 9TO5Mac iPad otrzyma tę funkcję wraz z kolejną odsłona systemu, oznaczoną numerkiem 9.

mac-fan-12-inch-ipad

Funkcja ta może zostać zaprezentowana już podczas zbliżającego się WWDC 2015. W późniejszym terminie ma pojawić się możliwość zakładania przez użytkowników wielu kont.

Pojawiły się również kolejne plotki na temat 12-calowego iPada Pro, który będzie oznaczony numerami J98 i J99, najprawdopodobniej są to oznaczenia modelu z WiFi oraz modelu, który będzie posiadał możliwość komunikowania się przez sieć komórkową.

Źródło: 9TO5Mac