Apple iPhone News

OLEDowy iPhone ??

Wedle raportu, jaki można znaleść na Japońskiej stronie Nikkei – Apple planuje przejść na wyświetlacze w technologii OLED, miało by to nastąpić od 2018 roku. Raport donosi, iż Apple poinformowało swoich swoich dostawców o swych planach na przyszłość, a także o tym, że LG Displays już planują rozbudowę swoich magazynów aby sprostać zapotrzebowaniu jakie miało by nadejść od Apple.

Przejście na wyświetlacze OLED w telefonach iPhone to spore zmartwienie dla obecnych dostawców ekranów do naszych urządzeń, Sharp’a i Japan Display’s dla których, jak opisuje raport, to 30% dochodów z tego biznesu. Zyskają tu na pewno LG Display i Samsung Electronics, które to przejęły by temat wyświetlaczy do telefonu Apple.

Jak się to mówi pożyjemy zobaczymy co przyniesie przyszłość. Ciekaw jestem waszej opinii na ten temat. Czy będzie to dobra zmiana czy też nie. Samsung w swoich flagowcach już od dawna używa wyświetlaczy AMOLED, Apple od premiery pierwszego iPhone’a wierny jest technologii LCD… Co wy powiedzielibyście na taką zmianę ??

iPhone-trio1

źródło: Macrumors, NIKKEI Asian Review

 • AdamLokin

  To może oznaczać tylko jedno (a właściwie dwie):
  Technologia OLEDowa dorosła i potaniała do tego stopnia, że Apple zarobi na tym kolejne dolary 😉

 • JanuszP

  Problem będzie bardziej złożony.. 
  1. Do tej pory OLED drogi… a jak wiemy Apple nie odda swojej marży nikomu..
  2. Nigdy wcześniej Apple nie starało się tak bardzo odchudzić swojego iphone.
  3. Możliwe że umowy z wykonawcami LCD były podpisane na 10 lat w końcu jak zamawia się w dziesiątkach mil. szt. wyświetlacze to trzeba rozbudować swoje fabryki a nikt tego nie zrobi wiedząc że to tylko jednorazowy strzał..  
  4. Sam OLED rozwinął się na tyle że widać znaczną różnicę.. 
  5. Mniejsze zapotrzebowanie na prąd.. i przy okazji Apple wprowadzi w końcu panel słoneczny umieszczony pod ekranem wraz z nowym Touch ID 
  6..
  7… 
  Powodów można znaleźć wiele ale widząc po ilości sprzedanych iPhonów w Apple wiedzą co robią..