Akcesoria Hardware

Ollie – zabawka dla każdego!

Jakiś czas temu natknąłem się na informację o nowym gadżecie – Ollie od Sphero, czyli zdalnie sterowanym urządzeniu, które ma dostarczać nieprzeciętnej rozrywki. Jako że od dzieciństwa darzę ogromnym sentymentem samochody na „pilota”, po prostu musiałem przetestować recenzowane cacko!

Ollie Sphero

W pudełku znajdziemy Ollie, kabel USB do ładowania, zestaw opon uniwersalnych, ozdobne piasty oraz instrukcje Quick Start. Stosowna aplikacja do obsługi urządzenia jest do pobrania za darmo z App Store i Google Play.

Pierwsze wrażenie – świetna zabawka! Niestety, po kilkunastu minutach obijania się o wszystko, co możliwe, mój zapał osłabł. Okiełznanie tej maszyny nie było bowiem takie proste, jak mogłoby się wydawać; ponadto dochodzi sprawa kalibracji. Po kilku mocniejszych uderzeniach, Ollie przestawia się i nie jeździ zgodnie z ustawionymi kierunkami – trzeba go konfigurować na nowo. Nie było to fajne. Okazało się jednak, że wystarczyło zajrzeć do ustawień, dopasować suwaki do własnych potrzeb i problem z głowy. Dostępne są trzy kategorie: Speed, Handling i Acceleration. Jeśli nie chce nam się bawić w szczegółowe ustawienia, możemy zdefiniować je na podstawie powierzchni (twarda/miękka) lub obszaru (pokój/otwarta przestrzeń) – suwaki dopasują się automatycznie. Sprawdza się to bardzo dobrze i niezwykle ułatwia prowadzenie Ollie.

Ollie toy

Po rozgryzieniu ustawień i opanowaniu jazdy, przeszedłem do tricków, oferowanych przez aplikację na urządzenia mobilne. Ollie potrafi kręcić się wokół własnej osi (w obydwu kierunkach) oraz podskakiwać. Umiejętnie łącząc rzeczone ewolucje, można uzyskać ciekawe efekty. Minusem jest to, że po serii takowych trzeba wrócić do kalibracji.

Jak opisywane urządzenie prezentuje się od strony technicznej? Już mówię. Ollie rozpędza się aż do 22 km/h, co daje naprawdę ciekawe możliwości zabawy na otwartej przestrzeni. Posiada obudowę z poliwęglanu, która dobrze chroni przed uszkodzeniami. Ładowanie starcza na około godzinę szaleństw; połączenie ze smartfonem odbywa się poprzez Bluetooth (szybko i sprawnie) i działa na odległość nawet do 30 metrów. Nadmienię jeszcze, że istnieje sposobność dokupienia zestawu opon i piast, aby dopasować pojazd do naszych preferencji.

Ollie zabawka

Podsumowując, Ollie to świetny gadżet, który bawi na wiele sposobów. Doskonale nadaje się na prezent – zarówno dla dużych, jak i tych trochę mniejszych dzieci.
Na koniec dodam, że sporo ciekawych pomysłów, jak wykorzystać potencjał drzemiący w recenzowanym urządzeniu, znajdziecie na YouTube na kanale GoSphero.

Bardzo dziękujemy firmie Alstor(iCorner.pl) za możliwość opisania tej świetnej zabawki!

Kup Ollie

  • hmm…spróbowałbym przyczepić do niego GoPRo 🙂