Akcesoria Apple Filmiki iPhone

Ōlloclip czyli jak przedłużyć sobie rękę! Test obiektywów do iPhone

OlloClip tytuowa

Lubię robić zdjęcia i filmować. Najlepsze urządzenie jakie mam do tych zastosowań to… iPhone! Zawsze uważałem, że jedyne czego mi brak do szczęścia to teleobiektyw. Fajnie jest robić fotki przyrodnicze nie płosząc zwierzyny itp. Nawet sprawiłem sobie taki teleobiektyw do iPhone ale coś za 30$ nie mogło być dobre…

Nigdy nie spodziewałem się, że działanie „odwrotne” (czyli obiektywy szerokokątowe) może dać więcej radości i częściej się przydać w codziennym życiu. Całe szczęście w moje ręce (dzięki uprzejmości firmy ALSTOR operatora serwisu iCorner.pl) trafił do testów zestaw obiektywów 3-w-1 Ōlloclip dla iPhona!

Pierwsza z „Killer feature” Ōlloclip to wydłużanie ręki! Już nigdy nie będziesz musieć prosić się kogoś o zrobienie „słitfotki na fejsa”. Od teraz zrobisz sobie sam i to z dobrze widocznym tłem!

MacWyznawca ryba

A teraz kilka konkretów o Ōlloclip.
Ōlloclip to zestaw obiektywów nakładanych na róg iPhona (są wersje dla iPhone 4/4s i iPhone 5 z nakładkami dla iPod Touch). Zestaw zapewnia nam funkcjonalność obiektywu szerokokątowego, obiektywu „rybie oko” (kąt widzenia prawie 180°) i soczewki makro (łapie ostrość w odległości kilkunastu mm od obiektu.

Olloclip1

Rodzaj używanej soczewki wybieramy zakładając odpowiednią stroną Ōlloclip na iPhone. Aby robić zdjęcia makro należy odkręcić soczewkę szerokokątową.

Zestaw zrobiony jest bardzo solidnie i z bardzo dobrych materiałów. Soczewki są z wysokiej jakości szkła i powlekane specjalnymi warstwami antyrefleksyjnymi. Obudowa soczewek jest aluminiowa, a „narożnik” z dobrego tworzywa. Dodatkowo dostajemy woreczek do przechowywanie służący również do czyszczenia obiektywów. Zatyczki (nakładki na obiektywy) są również bardzo ważnym elementem zestawu, bo z racji wielkości soczewek łatwo można je dotknąć palcami i zabrudzić.

Obiektywy szerokokątowe bardzo przydają się gdy robimy zdjęcia w pomieszczeniach lub nie możemy oddalić się na odpowiednią odległość od fotografowanego obiektu aby uchwycić wszystko co chcemy w kadrze. Dodatkową zaletą jest zwiększenie jasności. Większy obiektyw i większy kąt daje nam więcej światła wpadającego do iPhone. Zresztą sami zobaczcie film z testu i kilka przykładowych zdjęć wykonanych za pomocą iPhonów 4s i 5 oraz Ōlloclip. Zdecydowanie polecam! 😉

Wrocław Ratusz szeroki kątWrocławski Ratusz – szeroki kąt

Wrocław Ratusz rybaWrocławski Ratusz – rybie oko

Wrocław Dworzec rybaWrocławski Dworzec Główny – rybie oko

Oko Diany makro Oko Jogusia makro

Psie oczy – makro

Do testu dostarczył: ALSTOR operatora serwisu iCorner.pl)