Aplikacje Software

Photo Transfer App – proste przesyłanie zdjęć i filmów

Photo Transfer App

Photo  Transfer AppPrzesyłanie zdjęć i nagrań zrobionych iPhone‚m lub iPad’em potrafi być kłopotliwe. Najprostszym sposobem jest oczywiście skorzystanie ze strumienia zdjęć, ale rozwiązanie to ma swoje wady. Przede wszystkim wiąże się ono z większym użyciem przestrzeni dyskowej iCloud. Bezpłatne 5 GB może okazać się niewystarczające do zmagazynowania zdjęć z rolki aparatu i kopii zapasowych dla kilku urządzeń. Przesyłanie fotografii między sprzętami od Apple to nie problem, ale do dziś jest dla mnie zagadką jak przesyłać obrazki z iPhone’a na komputer z Windows’em.

Na szczęście nie trudno znaleźć aplikację taką jak Photo  Transfer App. Jej przeznaczeniem jest ułatwienie transferu zdjęć i nagrań wideo między komputerami i iurządzeniami w dowolnych kombinacjach. Nie trzeba korzystać z żadnej chmury. Wystarczy znajdować się w zasięgu jednej sieci WiFi lub nawiązać połączenie bluetooth by udostępniać swoje zdjęcia.

Photo Transfer App

Pracę z aplikacją rozpoczynamy od określenia, czy z danego urządzenia chcemy wysyłać zdjęcia, czy je pobierać. Następnie definiujemy czy urządzenie, z którym chcemy się połączyć to komputer z Windows, Mac, czy sprzęt przenośny Apple.

Kolejnym krokiem jest wybranie zdjęć i nagrań do udostępnienia. W tym momencie pozostało tylko jedno kliknięcie by rozpocząć pobieranie wybranych plików. Czas przesyłania zależy oczywiście od wielkości i ilości  obrazków i filmów. Przesłanie kilku fotografii przebiega bardzo sprawnie i nie trzeba na nie długo czekać. Jest to szybsza metoda niż korzystanie ze strumienia zdjęć, ale wymaga naszej ingerencji.

Photo Transfer App

Jeśli chodzi o transfer między iurządzeniami to jeszcze nie napotkałem żadnych problemów. Podpowiedzi w interfejsie użytkownika prowadzą krok po kroku przez całą procedurę. Nie ma w tym nic skomplikowanego. Po dobrze zilustrowanych ikonkach widać, że twórcy aplikacji chcieli stworzyć proste i intuicyjne narzędzie. Funkcją, która przypadła mi do gustu jest możliwość eksplorowania rolki aparatu innego urządzenia.  Jest to szczególnie wygodne, gdy na ekranie iPad’a wybieramy zdjęcia zrobione iPhone’m.

Transfer między komputerem, a innymi iurządzeniami jest równie prosty. Możemy skorzystać z jednej z dwóch metod. Pierwszą jest obsługa połączenia za pośrednictwem przeglądarki internetowej, a drugą transfer przy pomocy dedykowanego, darmowego programu.

Photo Transfer App

Zaletą pierwszej metody jest jej uniwersalność. Wystarczy dowolna przeglądarka i już mamy dostęp do zdjęć. Przygotowany interfejs jest spójny z tym znanym z aplikacji mobilnej. Obsługa jest nieco bardziej skomplikowana, ale postępując zgodnie z opisami nie sposób się zgubić. To idealne rozwiązanie dla osób unikających instalowania dodatkowych programów lub sporadycznie przesyłających zdjęcia.

Druga metoda polega na wykorzystaniu darmowego programu.   Jest on równie łatwy w obsłudze jak aplikacja na iPhone’a i iPad’a. Wykrywanie urządzeń dostępnych w sieci odbywa się automatycznie i nikomu nie sprawi kłopotów. Jednocześnie można podłączyć kilka sprzętów. Zaletą tego programu jest możliwość szybkiego tworzenia nowych albumów i wygoda podczas przeglądania zdjęć. Wielkość miniaturek może być płynnie zmieniana. Najważniejszymi przyciskami są oczywiście „Upload to Album” i „Download Selected”. Na dobrą sprawę tylko te dwa wystarczą do obsługi całego programu. Dodatkową funkcją jest możliwość zrobienia kopi zapasowej albumów. Ta metoda korzystania z Photo Transfer App jest najlepszym rozwiązaniem dla osób często przenoszących zdjęcia z iPhone’a na komputer.

Photo Transfer App

W App Store jest wiele aplikacji tego typu. Photo Transfer App okazał się na tyle dobrym rozwiązaniem, że nie muszę szukać innych metod przesyłania zdjęć. Cała procedura jest prosta i wygodna. Podpowiedzi pojawiające się na ekranie prowadzą za rękę do momentu aż pliki znajdą się na drugim urządzeniu. Jedyne czego wymaga się od użytkownika to umiejętność czytania. Cena aplikacji wynosi €2.69. To bardzo przyzwoita kwota biorąc pod uwagę dopracowanie całego produktu. Moim zdaniem Photo Transfer App to obowiązkowa aplikacja dla osób niebędących zwolennikami synchronizacji w chmurze.

  • Jej

    Tylko wam kurwy płacić za wszystko!

  • iduodu

    no własnie można za darmo swoje zdjecia w dropboxie przesyłac. kurwom jeszcze płacić za przesyłanie swoich zdjeć! skandal!