Aplikacje Apple Apple TV Ciekawostki Gry iOS iPad iPhone iPod Mac Ogólne Wydarzenia

Przewidywania na WWDC 2012

Już jutro konferencja Apple, która wyzwoli większe emocje wśród użytkowników jabłuszkowej firmy niż EURO 2012. Czego się spodziewać? Jakie oczekiwania?

Mam kilka typów i to całkiem pewnych:

Nowy iOS 6
Jak dla mnie jest to całkowicie pewny strzał- 100%
Wskazuje na to motyw całej konferencji, czyli ikony aplikacji tu i ówdzie. Co więcej- jeżeli przewidywania o iPhone kolejnej generacji się sprawdzą i zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku, to wypada przedstawić również nowy system mobilny.

Mac OS X Mountain Lion
Razem z iOS przyjdzie również nowy, zapowiedziany od dawna nowy Mac OS X. Jeszcze bardziej wzmacnia integrację mobilnych urządzeń z systemem stacjonarnym. Warto dodać, że ML jest zapowiedziany na lato 2012, więc również data się zgadza.

iCloud
Na razie działa magicznie~>bo nie widzimy jak, ale odczuwamy jego skutki. Niestety nie ma możliwości użycia go jako zwykłej chmury typu Dropbox, więc nici z przechowywania swoich plików. Na WWDC mam nadzieję na rozwój iCloud’a jeszcze bardziej, co oznacza- jeszcze lepiej. Synchronizacja powiadomień, własnych plików i innych zgrabnych pomysłów wydaje się być całkiem możliwa- szczególnie, że jakoś trzeba zastąpić brakujące funkcje z MobileMe.

Cała reszta plotek…
„Retinowe” MacBooki, iMaci itd. uważam za prawdopodobne, ale nie teraz. Na moim MBP nie widzę pikseli, a co dopiero jakby to była Retina…
Nowe Maci Pro? Czemu nie! Należy się nowa linia i tutaj może mieć to miejsce.
iPhone 5? Zdecydowanie nie ten czas…zazwyczaj jest na jesień i myślę, że tak zostanie- ewentualny „sneak peak”.

Najbardziej czekam na Mountain Lion’a! a Wy?