OS X OS X Podstawy Software

Przypięte zakładki w Safari

Nie wiem czy wszyscy dokładnie oglądaliście konferencję WWDC, na której to Apple pokazało coś, co właśnie chciał bym przypomnieć. Ci co używają przeglądarki Safari, a być może zapomnieli, że to mają, będą pewnie zadowoleni z możliwości „Przypięcia zakładki” w przeglądarce Internetowej.

W najnowszej wersji przeglądarki od Apple w systemie El Capitan mamy możliwość przypięcia zakładki w przeglądarce. Takie przypięte zakładki zostają z nami nawet kiedy zamkniemy Safari i otworzymy ponownie. Daje nam to możliwość włączenia Safari z odpowiednimi zakładkami, z których zawsze korzystamy podczas naszej pracy.

 

Muszę wam powiedzieć, że jest to bardzo przydatna rzecz – sam na codzień używam zestawu stron w pracy, dzięki tej funkcji nie muszę codziennie rano odpalać każdej z paska ulubionych stron, one już są w Safari i czekają na otwarcie przeglądarki.

Mamy dwa sposoby aby taką zakładkę przypiąć w Safari:

  1. „Przypnij kartę” pod prawym klikiem

Wystarczy, że klikniemy prawym przyciskiem i z menu kontekstowego wybierzemy „Przypnij kartę”, co powinno zaskutkować widokiem podobnym do tego z obrazka.

Zrzut ekranu 2015-11-24 o 20.43.44

  1. Przeciągnięcie karty w skrają lewą stronę

Mam nadzieję, iż ta małą dodatkowa funkcja okaże się dla was wielkim udogodnieniem.