Apple News Ogólne

TrackR Pixel – jeden z najmniejszych na rynku lokalizatorów Bluetooth trafia do sprzedaży.

Jak informuje serwis MyApple.pl do sklepów trafił jeden z najmniejszych lokalizatorów bluetooth – TrackR Pixel.

Lokalizator TrackR Pixel można używać jako brelok do kluczy lub psiej obroży, albo przyczepić do rowerowego siodełka. Pixel pracuje 
w globalnej sieci Crowd Locate, która codziennie pomaga odszukać ponad 2 miliony przedmiotów.

Gdy poszukiwany przedmiot znajduje się w zasięgu naszego telefonu, wystarczy przywołać go poprzez appkę mobilną, a TrackR Pixel wskaże swoją pozycję sygnałem dźwiękowym i diodą LED. Dostępna w aplikacji mapa, daje możliwość ciągłego śledzenia pozycji przedmiotu, do którego dołączono lokalizator. W przypadku opuszczenia strefy zasięgu, gdy np. wyjdziemy z domu bez kluczy, na telefon otrzymamy powiadomienie.

Gadżet można połączyć również z produktami wyposażonymi w asystenta głosowego Amazon Alexa lub wykorzystać do odnalezienia połączonego z nim telefonu, który po naciśnięciu przycisku na lokalizatorze, zadzwoni, nawet jeśli jest ściszony. Funkcja Family Sharing pozwala z kolei informować o zgubionej rzeczy członków naszej rodziny lub przyjaciół, aby wspomogli poszukiwania.

„Chcemy, aby ludzie nie musieli już pamiętać gdzie są ich rzeczy. Powinna nas w tym wyręczać technologia”- mówi Chris Herbert, współzałożyciel firmy TrackR. Wyróżnikiem technologii TrackR jest globalna, społecznościowa sieć Crowd Locate. Pozwala zlokalizować zagubiony przedmiot nawet jeśli jego właściciel znajduje się poza zasięgiem Bluetooth. Potrzebnych informacji dostarczy smartfon któregokolwiek z milionów użytkowników, który akurat znajdzie się w pobliżu poszukiwanej rzeczy. W ten sposób dziennie udaje się odnaleźć ponad 2 miliony zagubionych przedmiotów.

TrackR zasilany jest wymienną baterią zegarkową, a wielkością przypomina monetę (ma 
5,6 mm grubości i 26,2 mm średnicy), co pozwala na połączenie go nawet z małymi przedmiotami. Urządzenie jest dostępne w dziewięciu kolorach, a jego cena to 122 zł/szt.