Ogólne

Głośnik – wodoodporny pancerny BRAVEN BRV-PRO

Elektronika i upadek z wysokości… elektronika i zalanie – jakoś nie idzie to w parze, a jednak są firmy, które potrafią zrobić coś ciekawego. Jedną z takich produkcji jest głośnik. Tak, głośnik. Nie jest to byle jaki głośnik, bo „pancerny” i dodatkowo odporny na zalanie.

BRV-PRO-IPX7

Firma BRAVEN posiada w ofercie głośnik BRV-PRO. Jest to przenośny sprzęt, oparty na technologii Bluetooth; wyposażony także wejście USB, do którego można śmiało podłączyć swoje urządzenie mobilne. Producent oferuje również klasyczne wejście Audio Jack 3,5 mm oraz Micro USB, służące do ładowania akumulatora naszego głośnika. Idąc dalej ścieżką technikaliów, bateria powinna wystarczyć na 30 godzin odtwarzania muzyki, ale trzeba pamiętać, że każdy z nas lubi posłuchać nutek z różną głośnością, co powodować będzie, iż czas pracy na akumulatorze może być różny.
Bardzo fajną i przydatną funkcją recenzowanego sprzętu jest możliwość wykorzystania go jako Power Banku i naładowania naszego urządzenie, kiedy tylko będzie w potrzebie.

braven-brv-pro-accessories-battery-pack-d

Wspomniałem, że ten głośnik jest też pancerny… No i taki właśnie jest. Posiada bowiem metalową obudowę, skręcaną śrubami i w kluczowych miejscach chronioną przez sporą ilość gumowych wypustek. Taka konstrukcja pozwala głośnikowi wytrzymać sporą dawkę emocji, dostarczonych przez aktywnych użytkowników. U mnie osobiście głośnik przetrwał kilka spotkań z 14-miesięcznym brzdącem, który czasem wypuści coś ze swoich rączek. Jedyne co ucierpiało, to moja stopa i drewniana podłoga w domu. Głośnik nic a nic – jak grał tak gra i ma się dobrze. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że producent docelowo przewidział dla niego bardziej ekstremalne warunki.

Wielu pewnie zaraz pomyśli, że wszystko fajnie, odporny i wytrzymały, ale co z dźwiękiem? Jak gra taki mały czołg? Już piszę. Ze wszystkich głośników, jakie testowałem do tej pory, a mówię tu o typowo mobilnych konstrukcjach, nie o stacjonarnych głośnikach domowych, ten, ku mojemu zaskoczeniu, gra bardzo fajnie. Oczywiście, trzeba pamiętać, że nie jest to sprzęt estradowy i mega imprezy nie nagłośnimy, ale na wszelkiego rodzaju wyjazdy w plener, będzie wręcz idealny. Przejechałem przez różne gatunki muzyczne, jak to mam w zwyczaju, posłuchałem sobie radia, które bardzo fajnie brzmiało. Nie bałem się tego nawet zrobić podczas kąpieli w łazience – skoro piszą, że wodoodporny to co sobie będę żałował. Brzmienie bardzo fajne jak na gabarety głośnika, bas był dobrze zarysowany i słyszalny – co jak wiemy jest bolączką małych głośników mobilnych. Nie ma się do czego przyczepić. Głośnik gra naprawdę dobrze, nawet pomimo tego, że cały obudowany jest pancerną, aluminiowo-gumowaną skorupą.

BRV-PRO_Exploded.0

Całościowo jest to produkt bardzo ciekawy, możemy zabrać go ze sobą wszędzie, dokąd idziemy, gdzie trenujemy, gdzie uprawiamy jakieś ekstremalne dyscypliny sportowe, a on dostarczy nam ulubioną muzykę. Producent pomyślał także o akcesoriach do głośnika i nie mam tu na myśli etui czy woreczka do przenoszenia, bo przecież ten głośnik to twardziel. Akcesoria w jakie możemy doposażyć BRV-PRO to nakładka Action Mount, kompatybilna z większością mocować do GoPRO ! Mamy także Panel Solarny do ładowania akumulatora; Glow Deck wyposażony w diody LED służy jako latarka, kiedy słońce już zachodzi, a nam sen jeszcze nie w głowie; Battery Pack – tego chyba nie trzeba opisywać nikomu. Na deser zostawiłem akcesorium, które spodoba się tym, którzy lubią głośne granie. Stacking Plate to nakładka pozwalająca łączyć BRV-PRO. Czyli, jeśli nasi znajomi mają takie głośniki i posiadamy Stacking Plate, możemy połączyć je tak, aby grały głośno i z kopniakiem.

BRV-Pro-Family.HERO_1

Tak więc, jak sami widzicie, głośnik BRAVEN BRV-PRO ma spory potencjał. Jest przygotowany do ekstremalnych warunków, można go łączyć z innymi głośnikami BRV-PRO, a dzięki dodatkowym akcesoriom, może zdobyć nowe funkcjonalności. Brzmienie głośnika jest relatywnie dobre do jego rozmiarów i zabudowania. Sam głośnik wyceniono na 599 zł, co nie jest najwyższą ceną za oferowane możliwości.

braven-brv-pro-action-mount-d_1

Za sprzęt bardzo dziękujemy dystrybutorowi – firmie FORCETOP.