Jak czyścić iPhone’a Apple i utrzymywać go w doskonałym stanie?

IPhone stał się obowiązkowym urządzeniem dla większości ludzi. Służy nie tylko jako narzędzie komunikacji, ale także urządzenie do robienia zdjęć, słuchania muzyki i wykonywania wielu innych zadań. Jednak wiele osób nie jest świadomych właściwego sposobu czyszczenia swoich iPhone’ów.

Aby uniknąć uszkodzenia telefonu, ważne jest, aby podczas czyszczenia używać odpowiedniego materiału czyszczącego. Na przykład, jeśli użyjesz amoniaku lub alkoholu na ekranie telefonu, szkło może stać się mętne i porysowane.

Aby upewnić się, że używasz odpowiedniego materiału do czyszczenia ekranu swojego iPhone’a, oto kilka wskazówek:

– Użyj wilgotnej szmatki bez detergentu ani mydła

– Oczyść ekran od góry do dołu delikatnymi ruchami okrężnymi

– Unikaj zbyt mocnego pocierania ekranu, ponieważ może to spowodować zarysowania

Krok pierwszy: Przygotuj materiały

Pierwszym krokiem do oczyszczenia samochodu jest przygotowanie materiałów. Będziesz potrzebować ściereczki z mikrofibry i wiadra z wodą. Najlepsze ściereczki z mikrofibry wykonane są z poliestru i poliamidu, które mają zdolność wchłaniania wody do siedmiokrotności swojej wagi.

Jedną z najważniejszych części tego procesu jest czyszczenie zewnętrznej szyby samochodu, co można wykonać za pomocą oddzielnej ściereczki z mikrofibry lub ręcznika papierowego. Podczas czyszczenia pamiętaj, aby wykonywać okrężne ruchy zamiast wycierać w przód i w tył. Pomoże to uniknąć smug na szkle, które później mogą być trudne do usunięcia.

Krok drugi: Odłącz telefon i zdejmij obudowę lub osłonę ekranu, jeśli ją masz.

Bez etui lub osłony ekranu telefon jest bardziej podatny na uszkodzenia spowodowane upadkami i zalaniem.

Używanie iPhone’a bez etui ochronnego lub osłony ekranu może narazić telefon na uszkodzenia spowodowane upadkami i zalaniem.

Krok trzeci: Wytrzyj wszelkie smugi suchą szmatką przed zmoczeniem.

Czysty telefon to szczęśliwy telefon. To także bezpieczny telefon. Jeśli nie dbasz o utrzymanie urządzenia w czystości, może ono stać się naprawdę brudne i pełne zarazków, które mogą prowadzić do różnego rodzaju problemów.

Najlepszym sposobem ochrony urządzenia jest wycieranie smug suchą szmatką przed zamoczeniem. Zapobiegnie to przedostawaniu się wody do pęknięć i szczelin, w których uwielbiają się rozwijać bakterie.

Jeśli masz czas, użyj chusteczki dezynfekującej na bazie alkoholu na ekranie przed rozpoczęciem czyszczenia wodą lub mydłem i wodą.

Artykuł powstał przy współpracy z Serwisem iPhone we Wrocławiu na ulicy Legnickiej – https://applefix.pl/legnicka/