Porównanie MacBook Air i Pro: Przeanalizuj wygląd, specyfikacje i ceny

Porównanie MacBook Air i MacBook Pro: Co wybrać?

Jednym z najtrudniejszych wyborów, które musi dokonać użytkownik Maca, jest wybranie pomiędzy MacBook Air i Pro. Oba modele mają swoje wady i zalety, więc ważne jest, aby wybrać model, który spełni Twoje potrzeby.

Porównanie wyglądu zewnętrznego

Każdy model MacBooka ma odmienny wygląd zewnętrzny, który zapewnia różne korzyści i ograniczenia. Przyjrzyj się wymiarom, rodzajowi i jakości materiału oraz innym cechom designu.

Specyfikacje techniczne

Sprawdź, jaki rodzaj procesorów, pamięci RAM, pojemności dysków twardych i innych parametrów technicznych oferują każdy z tych modeli. Porównaj wydajność i możliwości obu urządzeń.

Porównanie wyglądu zewnętrznego

Każdy model laptopa Apple MacBook ma odmienny wygląd zewnętrzny, który daje samym z siebie różne korzyści i ograniczenia. Przyjrzyjmy się bliżej kilku parametrom.

  • Wymiary: MacBook Air ma mniejszą szerokość i głębokość niż MacBook Pro, dzięki czemu jest lżejszy i łatwiejszy do przenoszenia.
  • Materiał i jakość wykonania: MacBook Air jest wyprodukowany z wytrzymałego stopu magnezu, podczas gdy MacBook Pro jest wykonany z lekkiego, ale wytrzymałego aluminium.
  • Design: MacBook Air ma jednolity panel obudowy, podczas gdy MacBook Pro ma charakterystycznego unibody designu.

Specyfikacje techniczne

Jeśli szukasz maksymalnej wydajności, istotne jest sprawdzenie, jaki procesor, ilość pamięci RAM i pojemność dysku twardego oferuje każdy z marek.

MacBook Air wyposażony jest w procesory Intel Core i3 lub i5 o szybkości do 3,2 GHz, do 16 GB pamięci RAM i maksymalnie 1,5 TB dysku twardego. Natomiast MacBook Pro oferuje bardziej wydajne procesory Intel Core i5, i7 i nawet i9, do 32 GB pamięci RAM i do 8 TB dysku twardego.

Przy wyborze laptopa warto również zwrócić uwagę na wyposażenie w grafiki. MacBook Air ma dostępne zintegrowane układy grafiki Intel UHD lub Iris Plus Graphics, podczas gdy MacBook Pro ma opcje dla zintegrowanych układów grafiki Intel UHD lub Intel Iris Plus Graphics oraz dodatkowo dedykowaną kartę graficzną AMD Radeon Pro.

Funkcje i oprogramowanie

Funkcje laptopa i oprogramowanie mają kluczowe znaczenie dla Twojej przyjemności z użytkowania laptopa i wydajności wykonania określonych zadań. Jeśli chodzi o funkcje, Macbook Air i Pro różnią się między sobą w zależności od modelu. Oto niektóre z nich:

  • Ustawienia laptopa: MacBook Pro ma dostępne opcje, takie jak Touch Bar oraz lepsze wyświetlanie obrazu. W Air możesz nadal zmienić większość ustawień systemu, jak np. jasność ekranu, dostęp do aplikacji czy także głośność.
  • Akcesoria: Macbook Air dostarcza szereg akcesoriów, takich jak klawiatura Magic Keyboard, podświetlenie True Tone i Touch ID, które zapewniają niesamowitą wygodę przy obsłudze swojego laptopa. Dla Pro dostępne są również te opcje, ale czasami z dodatkowymi funkcjami, w tym: czujnikiem siły dotyku, portem Thunderbolt 3 itp.
  • Oprogramowanie: oba modele mają dostęp do usług Apple, takich jak iCloud, Apple Music, Apple News+ i wiele innych. W przypadku Pro możesz także skorzystać z profesjonalnych opcji, takich jak Final Cut Pro X czy Logic Pro X.

Ceny i Gwarancja

Kupno MacBooka może nie być tanim wydatkiem. Oczywiście, istnieje różnica w cenach pomiędzy modelami MacBook Air i Pro, więc porównaj je, aby zdecydować, który jest dla Ciebie odpowiedni.

Poza wyborem odpowiedniego budżetu ważne jest sprawdzenie gwarancji, jaką oferuje producent. Większość produktów Apple ma 1-letnią gwarancję na ogólną liczbę części i usług oraz 90-dniową bezpłatną telefoniczną pomoc techniczną. Jednak dokładne warunki i zasady różnią się w zależności od modelu laptopa. Odwiedź stronę Apple Support, aby przeczytać szczegółowe informacje.

Zakończenie

Porównanie MacBook Air i Pro może być jedną z trudniejszych decyzji, jakie będziesz musiał podjąć jako użytkownik Maca. Ale dzięki naszemu przewodnikowi teraz wiesz, jak wybrać najlepszy model dla siebie – zwróć uwagę na wygląd, techniczny zestaw podzespołów, funkcje i oprogramowanie, ceny i gwarancję. Po tej lekturze będziesz w stanie dokonać świadomego wyboru i mieć pewność, że wybrałeś model idealnie dostosowany do Twoich potrzeb.

comments: 0