Czy warto zapłacić więcej za MacBooka?

MacBooki od lat cieszą się ogromną popularnością na rynku i mimo wysokiej ceny są wybierane przez sporo osób. W tym artykule spróbujemy odpowiedzieć na pytanie – czy warto zapłacić więcej za komputer Apple. 

Porównanie laptopów – MacBook Air vs Asus Zenbook S13 

Zazwyczaj komputery Apple, pod względem oferowanego wyposażenia, nie wypadają tak dobrze, jak modele z Windowsem. Za przykład możemy wziąć laptopa Asus Zenbook S13, który w podstawowym wyposażeniu ma procesor Intel Core i7, 16 GB pamięci RAM oraz dysk SSD 512 GB. Dla porównania, MacBook Air w podstawowej konfiguracji dysponuje procesorem Intel Core i5, 8 GB pamięcią RAM oraz dyskiem o pojemności 128 GB. Czy to oznacza, że nie warto sięgać po ten komputer? Oczywiście, że nie. 

Apple dopracowuje swoje komputery do perfekcji, dlatego w połączeniu z system macOS gwarantują stabilną i bezproblemową pracę. Tym samym, MacBook z gorszymi podzespołami jest w stanie pracować równie wydajnie, co jego konkurent. Dodatkowo system jest na bieżąco aktualizowany. Spokojnie przez pięć kolejnych lat będziesz otrzymywał poprawki zabezpieczeń i nowe funkcje. W ten sposób mało kiedy konieczna jest wizyta w serwisie Apple. 

MacBook Air bezkonkurencyjny pod względem pracy na baterii 

Po MacBooka Air sięga wiele osób, ponieważ oferuje on nawet 12 godzin pracy na jednym ładowaniu. To rewelacyjny wynik, o którym komputery konkurencji mogą tylko pomarzyć. To jeden z głównych powodów, dla których wiele osób postanawia dopłacić i wybrać MacBooka. 

Koszty serwisu MacBooka 

Komputery Apple nie należą do bardzo awaryjnych, przez co można na nich komfortowo pracować wiele lat. Jednak zdarzają się przypadki zalania obudowy cieczą, czy uszkodzenia klawiatury. Warto wówczas skorzystać z pomocy fachowców. Serwis MacBooków we Wrocławiu dysponuje profesjonalnymi narzędziami, które pomagają w diagnozowaniu, jak i naprawie usterek. Nawet po upływie okresu gwarancyjnego nie musisz obawiać się o wsparcie. 

Czy rzeczywiście warto dopłacić do MacBooka? 

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na MacBooka Pro, czy MacBooka Air możesz być pewien, że otrzymasz narzędzie najwyższej klasy. Świetna wydajność, dopracowany do perfekcji wygląd, a także bardzo pojemna bateria, to główne cechy, które przekonują użytkowników do przesiadki na komputer z macOS. Kupując MacBooka zapomnisz o zacinaniu systemu, czy przypadkowym wyłączeniu.