zalany iphone

Zalany iPhone – co zrobić?

iPhone to jedno z najdroższych i najdelikatniejszych urządzeń na rynku. Jeśli upuściłeś iPhone’a do wody lub miał kontakt z płynem, powinieneś zdawać sobie sprawę z możliwych konsekwencji. Woda może uszkodzić iPhone’a na dwa główne sposoby: przez kontakt elektryczny oraz przez uszkodzenie przez wodę elementów wewnętrznych, takich jak pęknięty ekran lub korozja. Ten ostatni jest bardziej powszechny niż pierwszy. Jeśli upuściłeś telefon do wody, ważne jest, aby jak najszybciej odłączyć wszystkie źródła zasilania. Obejmuje to zdejmowanie wszelkich etui lub pokryw z telefonu, odłączenie wszelkich kabli, takich jak słuchawki, i wyłączenie telefonu przed włożeniem go do worka ryżu na co najmniej 24 godziny.

Jak zapobiec uszkodzeniu iPhone przez wodę?

Telefon może zostać uszkodzony przez wodę na kilka sposobów. Na przykład może się zamoczyć, gdy jesteś na plaży lub basenie, a słona woda może spowodować korozję obwodów. Może również zmoknąć, jeśli upuścisz go do kałuży lub wylejesz na niego napój. Najlepszym sposobem zapobiegania uszkodzeniom spowodowanym przez wodę jest utrzymywanie telefonu w suchości. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest przechowywanie telefonu w plastikowej torbie, gdy wychodzisz na zewnątrz, zwłaszcza gdy pada deszcz. To ochroni Twój telefon przed zamoczeniem przed deszczem lub potem, który kapie z Ciebie podczas ćwiczeń. Jeśli chcesz robić zdjęcia telefonem, umieść go w torbie strunowej, aby w przypadku rozlania się czegoś zamoczył się tylko obiektyw aparatu, a nie całe urządzenie.

Co się dzieje, gdy nie dbasz o mokry iPhone lub inny smartfon?

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest jak najszybsze wyjęcie urządzenia z wody. Jeśli możesz, wyłącz go i wyjmij baterię. Jeśli nie możesz wyłączyć iPhone, umieść je w pojemniku z ryżem lub żelem krzemionkowym. Materiały te wchłoną pozostałą w telefonie wilgoć. Jeśli po 24 godzinach urządzenie nadal jest mokre, zanieś je do specjalisty w celu uzyskania pomocy.

Co należy zrobić natychmiast, gdy iPhone wpadnie do wody?

Gdy Twój iPhone wpadnie do wody, działaj zgodnie z poniższymi punktami:

  • Nie próbuj go włączać.
  • Nie próbuj go ładować.
  • Nie podłączaj żadnej ładowarki ani kabla.
  • Jak najszybciej wyjmij telefon z wody i umieść go w misce niegotowanego ryżu.
  • Odczekaj co najmniej 24 godziny przed włączeniem telefonu i użyj odkurzacza, aby usunąć resztki wilgoci z wnętrza urządzenia.